PROGRAM „ZDROWO JEMY ZDROWO ROŚNIEMY”

Szanowni Państwo,                                                                                   Warszawa, styczeń 2015 r.

 

Dziękujemy za zgłoszenie się do udziału w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Celem programu jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych.

 

Poprzez warsztaty prowadzone w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce chcemy przyczynić się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych dzieci, co zapewni im właściwy rozwój oraz zmniejszy ryzyko otyłości. Więcej o naszym programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.zdrowojemy.info.

 

W ramach programu zapewniamy Państwu:

 1. Dostarczanie praktycznych porad żywieniowych oraz materiałów edukacyjnych na temat zdrowej diety małego dziecka.
 2. Konkursy skierowane do żłobków i przedszkoli z atrakcyjnymi nagrodami.
 3. 3. Możliwość półrocznej bezpłatnej współpracy z dietetykiem – specjalistą w zakresie żywienia dzieci w wieku 0 – 6 lat oraz prowadzenia warsztatów dla personelu (od lutego 2015 r.).

 

Program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” jest współtworzony przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundację Nutricia, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Jesteśmy przekonani, że stała opieka dietetyka oraz nowe materiały dostępne w ramach programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” przyczynią się do jeszcze większego zaufania rodziców do Państwa placówki.

Dlaczego warto przystąpić do programu?

 • Układając zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz,
  jak i w dorosłym życiu.
 • Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.
 • Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.
 • Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.

 

Rejestracja do programu

Dzięki rejestracji do programu zyskują Państwo możliwość:

 1. otrzymywania biuletynów dotyczących żywienia dzieci,
 2. brania udziału w konkursach,
 3. pobierania materiałów edukacyjnych.

Mamy nadzieję, że udział w Programie wzmocni wizerunek placówki, jako dbającej o prawidłowe żywienie. Umożliwiamy zamieszczenie na swojej stronie logotypu programu oraz informacji:

„Placówka bierze udział w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

 

Współpraca z Edukatorem Żywieniowym

Dodatkowo oferujemy możliwość podjęcia współpracy z Edukatorem Żywieniowym programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. W roku 2015 r.

 

Oferujemy:

Jeśli placówka podejmie współpracę, wysyłamy do niej jednego z naszych Edukatorów, który przez okres 6 miesięcy przeprowadzi:

 1. bezpłatne warsztaty/konsultacje dla personelu dotyczące żywienia małych dzieci;
 2. analizę jadłospisów oraz propozycje doskonalenia żywienia dzieci w placówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych.

Placówka biorąca udział w programie otrzyma Certyfikat po zakończeniu warsztatów/konsultacji oraz wprowadzenia stosownych zmian w jadłospisach zgodnie ze rekomendacjami Edukatora.

Informujemy, że większość pracowników została objęta szkoleniem ” Zdrowo jemy zdrowo rośniemy.” a przedszkole otrzymało Certyfikat.

 

Rozmiar czcionki
Kontrast